Przede wszystkim bez pośpiechu i z głową. Mając własną firmę dobrze mieć sprawdzone i rzetelne biuro rachunkowe, któremu można zaufać. To przecież od niego zależy czy będziemy mieć wszelkie sprawy finansowe odpowiednio uregulowane, a przecież nikomu z nas nie marzy się wizyta Urzędu Skarbowego w przypadku jakichkolwiek błędów. Wiemy czym może się to skończyć. Rozliczenia księgowe wcale nie są prostą sprawą, dlatego taka pomoc ceni się w przypadku osób zaczynających własną działalność gospodarczą, ale również dla tych, którzy swój biznes mają już parę lat.

Po pierwsze uczciwość

Tu podobnie jest jak z każdą inną, ważną sprawą. W wyszukiwarce internetowej lepiej nie szukać pierwszego lepszego biura rachunkowego, a ogłasza się ich mnóstwo. Należy jako priorytet przyjąć fakt, że ma to być uczciwe i już sprawdzone biuro. Może warto zasugerować się opinią znajomych, sprawdzić wiarygodność biura rachunkowego w Internecie i ich podejście do Klienta, wszystkie warunku które oferują i atmosferę, którą da się wyczuć już po pierwszej rozmowie? Liczy się profesjonalne podejście do każdego zlecenia, a także osobista księgowość (o ile biura taką oferują) i przejrzysta oferta. Najlepiej mieć czarno na białym wypisane zasady korzystania z takiego biura.

Doświadczenie i wiedza

Warto zaufać tylko fachowcom w swojej dziedzinie. Wyższe wykształcenie osób obsługujących biuro rachunkowe z zakresu rachunkowo-podatkowego to podstawa każdej współpracy. Do tego warto dodać lata doświadczeń i już jesteśmy bliżej współpracy. Wykształcenie wyższe magisterskie to pewność ukończonej specjalizacji. Od 2014 r. pełną księgowość można prowadzić bez certyfikatu, gdzie wcześniej było tak, że tylko z certyfikatem na usługowe prowadzenie ksiąg mieli doradcy podatkowi i biegli rewidenci. Obecnie doszło do tego, że kompetentna księgowa wcale nie musi mieć takiego certyfikatu i radzi sobie bardzo dobrze.
Podczas spotkania w takim biurze od razu można wyczuć czy ma się do czynienia z profesjonalistami, którzy do swojej pracy podchodzą z pasją czy też jest ona dla nich przykrym obowiązkiem. Warto zwrócić uwagę czy podejście do każdego Klienta jest takie samo i jakby robione automatycznie, czy też można poczuć się wyjątkowo dobrze, ponieważ cała uwaga zostaje skupiona konkretnie na nas i wszystko jest bardzo spersonalizowane. Przechowywanie dokumentów to również istotna kwestia. Każde dane Klienta powinny mieć swoje miejsce i być na tyle uporządkowane, aby nie było problemu z ich znalezieniem. Kadra księgująca dokumenty również powinna mieć odpowiednie szkolenia, aby podczas wprowadzania danych do systemu uniknąć pomyłek. Niewykwalifikowane osoby mogą przynieść dużo więcej szkody niż się zakłada. I jeszcze jedno – przed podpisaniem umowy z konkretnym biurem rachunkowym można, a nawet trzeba zażądać wglądu do dokumentów świadczących o kompetencjach danego biura czy księgowej. To podatnik odpowiada przed Urzędem Skarbowym jeżeli wykryte zostaną jakieś błędy i nieprawidłowości.

Kompleksowość usług

Ostatnie na co warto zwrócić uwagę to to, czym się dane biuro zajmuje. Czy jest to tylko i wyłącznie usługa księgowo-kadrowo czy np. dochodzi do tego pomoc prawna i inne pomocnicze usługi. Wszystko prowadzone przez jedno biuro rachunkowe to wygoda i oszczędność. Lepiej zaufać jednemu biurowi niż mieć ich kilka, z których tylko po części będziemy zadowoleni. Każdy z nas zwraca również uwagę na koszt takich usług, a można znaleźć biuro rachunkowe, które jest jednocześnie tanie i bardzo kompetentne. Zaufajmy tylko tym naprawdę dobrym. Na poważnie zastanówmy się nad wyborem dobrego biura rachunkowego i odpowiedzmy sobie na pytanie czego po nim oczekujemy.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ZADZWOŃ TERAZ